Usnesení CV MKD k ministrovi Babišovi

19.02.2017 | autor: Jan Gregor

Vláda ČR, jejíž součástí je i KDU-ČSL, si vytyčila jako jeden z hlavních cílů boj proti obcházení daní. Jeden z jejich nástrojů je také zavedení tzv. EET systému, jenž těžce dopadl na podnikatelský sektor a tím zvýšil míru inflace v ČR. O to více je zarážející, že hlavní představitel boje proti obcházení daní, se obcházení daňové povinnosti sám dopouštěl.

To ovšem není nejzávažnější, ačkoliv v minulých letech by to k resignaci postačovalo. Závažnějším faktorem celé této kauzy je neschopnost pana vicepremiéra prokázat, jakým způsobem získal svůj osobní majetek, který z dostupných zdrojů naprosto nekoresponduje s jeho vyjádřeními o výši jeho osobních příjmů.

Celostátní výbor Mladých křesťanských demokratů proto navrhuje z výše uvedených důvodů KDU-ČSL, aby na koaliční radě vznesla požadavek k dodržení čtyř bodů, k nimž se místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš sám veřejně zavázal, a to aby:

doložil původ a legalitu svých příjmů svými pohyby na účtech,

poskytl nezávislý audit svých osobních legálních příjmů od dvou auditorských obchodních společností,

požádal Finanční správu, aby podle nového zákona o prokázání původu majetku prokázala původ jeho majetku a zároveň v tomto případě zprostil Finanční správu její mlčenlivosti,

prokázal formou výpisu z účtu, že finanční prostředky za dluhopisy Agrofertu odešly holdingu z jeho osobního účtu a zároveň tuto transakci prokázal výpisem z firemního účtu holdingu Agrofert.

Pokud tyto závazky svému koaličnímu partnerovi, tedy KDU-ČSL, neposkytne, považujeme za správné, aby KDU-ČSL veřejně odsoudila jeho kroky a nepovažujeme za uvážlivé setrvat ve vládní koalici s ministrem financí, jenž není schopen vyvrátit pochybnosti o svých legálních a zdaněných příjmech.

22.02.2017 07:33 Praha

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM AKCÍ

Další akce:

Konference "Pronásledování křesťanů ve světě"

Srdečně vás zveme na 2. ročník konference „Pronásledování křesťanů ve...

Školení lídrů MKD

Školení určené pro představitele krajských organizací MKD. Program bude...

MOŽNOSTI PRO MLADÉ EVROPANY NA PŮDĚ EVROPSKÝCH INSTITUCÍ

Evropská akademie pro demokracii s podporou Hanns Seidel Stiftung ve spolupráci s Mladými...

CV MKD

Na sobotu 2.4. od 11h je svoláno jednání Celostátního výboru MKD. Program i...

Jarní politické grilování

MKD Královéhradeckého a Pardubického kraje společně pořádají v obci na...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!