Usnesení CV MKD k ministrovi Babišovi

19.02.2017 | autor: Jan Gregor

Vláda ČR, jejíž součástí je i KDU-ČSL, si vytyčila jako jeden z hlavních cílů boj proti obcházení daní. Jeden z jejich nástrojů je také zavedení tzv. EET systému, jenž těžce dopadl na podnikatelský sektor a tím zvýšil míru inflace v ČR. O to více je zarážející, že hlavní představitel boje proti obcházení daní, se obcházení daňové povinnosti sám dopouštěl.

To ovšem není nejzávažnější, ačkoliv v minulých letech by to k resignaci postačovalo. Závažnějším faktorem celé této kauzy je neschopnost pana vicepremiéra prokázat, jakým způsobem získal svůj osobní majetek, který z dostupných zdrojů naprosto nekoresponduje s jeho vyjádřeními o výši jeho osobních příjmů.

Celostátní výbor Mladých křesťanských demokratů proto navrhuje z výše uvedených důvodů KDU-ČSL, aby na koaliční radě vznesla požadavek k dodržení čtyř bodů, k nimž se místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš sám veřejně zavázal, a to aby:

doložil původ a legalitu svých příjmů svými pohyby na účtech,

poskytl nezávislý audit svých osobních legálních příjmů od dvou auditorských obchodních společností,

požádal Finanční správu, aby podle nového zákona o prokázání původu majetku prokázala původ jeho majetku a zároveň v tomto případě zprostil Finanční správu její mlčenlivosti,

prokázal formou výpisu z účtu, že finanční prostředky za dluhopisy Agrofertu odešly holdingu z jeho osobního účtu a zároveň tuto transakci prokázal výpisem z firemního účtu holdingu Agrofert.

Pokud tyto závazky svému koaličnímu partnerovi, tedy KDU-ČSL, neposkytne, považujeme za správné, aby KDU-ČSL veřejně odsoudila jeho kroky a nepovažujeme za uvážlivé setrvat ve vládní koalici s ministrem financí, jenž není schopen vyvrátit pochybnosti o svých legálních a zdaněných příjmech.

22.02.2017 07:33 Praha

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM AKCÍ

Další akce:

Školení lídrů MKD

Školení určené pro představitele krajských organizací MKD. Program bude...

MOŽNOSTI PRO MLADÉ EVROPANY NA PŮDĚ EVROPSKÝCH INSTITUCÍ

Evropská akademie pro demokracii s podporou Hanns Seidel Stiftung ve spolupráci s Mladými...

CV MKD

Na sobotu 2.4. od 11h je svoláno jednání Celostátního výboru MKD. Program i...

Jarní politické grilování

MKD Královéhradeckého a Pardubického kraje společně pořádají v obci na...

Bydlet Brno?

Ve spolupráci s ostatními spolky a za laskavé podpory Nadace Hannse Seidela Vás zveme na...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!