Duhové transparenty, nástupci rudých praporů

13.08.2015 | autor: Václav David

Minulý ročník Prague Pride byl, pokud jde o propagaci, velmi silně konfrontační vůči většinové společnosti. Že to nebyla nejlepší cesta dokazuje nejen velké množství negativních ohlasů.

Podobně jako feminismus, také homosexuální hnutí začínalo jako hnutí liberální a dnes je hnutím komunitaristickým, falešně rovnostářským a směřujícím k potlačení jakéhokoli nesouhlasu, jakéhokoli odlišného názoru. V souvislosti s publikováním loňského článku''Týden zostřené tolerance'' na mne bylo podáno trestní oznámení nejmenovanými aktivisty, neboť jsem jím prý měl porušit platné zákony. Policie, které byla daná věc dána k prošetření byla jiného názoru, takže nejenže mohu svobodně psát, ale ani jsem nemusel svůj názor obhajovat u soudu, kde bych podle svého advokáta s největší pravděpodobností uspěl.

Zvýraznil se však problém, o němž jsem psal už minulý rok. Organizátoři pražského pochodu a podobných akcí totiž až příliš srůstají s politiky a státní správou, a tak se na homosexuály začíná nahlížet jako na ty, kdo to táhnou s mocnými, a zejména potom s vedením EU. Skutečnost, že pražská gubernátorka, pardon primátorka, Adriana Krnáčová, půjde v čele pochodu, je v této věci jen špičkou ledovce.

Pokud se bude současný politický systém jednoho dne otřásat ve svých základech, mohou se lidé homosexuálně zaměření stát objekty nenávisti. Ne pro svou odlišnost či jinakost, nýbrž z toho důvodu, jakou pozornost věnoval tento systém jejich aktivitám, požadavkům a potřebám. Že takto zvýhodněná byla jen malá část dané menšiny, nemusí hypotetický naštvaný dav brát v úvahu.

Přitom není málo homosexuálů, kteří požadavky křiklounů blízkých Straně Zelených či Dienstbierově sekretariátu zásadně odmítají. Někteří žijí své homosexuální vztahy, jiní se snaží o sexuální zdrženlivost. Budu zde citovat z emailu jednoho z nich, který zaslal roku MUDr. Miroslavu Mackovi:

Podle mne za většinou účastníků stojí exhibicionismus, touha zviditelnit se a bohužel i snadné navázání sexuálních kontaktů (že je typ lidí navštěvující PRIDE obzvláště promiskuitní, netřeba pochybovat, ale o tom později).

Je mi 27 let, za deset let, co jsem si přiznal svoji orientaci, mě nikdy nikdo v ČR nediskriminoval, neurážel nebo dokonce nenapadl, ačkoliv se o mé orientaci ví (minimálně mé okolí – škola, rodina a práce). Nezaznamenal jsem jedinou negativní reakci. Považuji ČR za velmi tolerantní a na tom se shodují všichni gayové z mého okolí a jsme za to velmi vděční.“

(...)

„Mám několik desítek gay přátel – nikdo z nich na pride nejde a většinou s ní nesouhlasí – téměř jistě budu čelit od svých heterosexuálních přátel dotazům  (a chápu, že se budou ptát), zda se opravdu všichni převlékáme za ženy, nosíme kožené obojky a tanga. Věřte pane Macku, že podle účastníků této akce nemůžete českou gay komunitu (která ale vlastně žádnou komunitou není, neboť většina se odmítá sdružovat jen na základě toho, že jsou gayové) posuzovat. Tito lidé nejsou reprezentativním vzorkem a jsou výrazně minoritní v naší minoritě, bohužel jsou nejvíce vidět.“

Prague Pride se začíná měnit v podobnou akci, jako byl za minulého režimu Prvomájový průvod. Jen místo Heleny Vondráčkové zazpívala soudruhům a soudružkám Conchita Wurst. V obou případech se to celé děje za peníze daňových poplatníků a bez ohledu na jejich názor. Nebo se snad někdo občanů Prahy 1 ptal, zda s akcí, během které budou po pěší zóně jezdit nákladní auta souhlasí?

My, kdo nechceme návrat minulého režimu ani v této barevnější podobě, se v sobotu ve 12:30 sejdeme na rohu ulic Washingtonovy a Politických vězňů a jako Pochod pro rodinuvyrazíme ke kostelu Sv. Jiljí na Starém Městě.

 

Vyšlo  zde: http://david.blog.idnes.cz/c/472549/duhove-transparenty-nastupci-rudych-praporu.html 

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM PŘÍSPĚVKŮ

Další blogy

Nosorožčí tragédie

Člověk se nemůže zbavit dojmu, že hledí na jakousi pozapomenutou návštěvu z třetihor....

k ukončení gender studies v Brně

Ukončení samostatného bakalářského oboru gender studies není špatnou...

Řešme konečně bydlení a platy, ne menšiny

Výsledky voleb v České republice komentoval snad už každý. ,,Vítězství oligarchy,...

Dobré rozhodnutí rakouských lidovců

Výsledky rakouských parlamentních voleb musí působit mimořádně...

Lidovci a Starostové - promarněná šance?

Během posledních šesti měsíců jsme byli svědky obtížného vzniku koalice mezi...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!