Zdravice sjezdu KDU-ČSL ve Zlíně

25.05.2015 | autor: Jan Málek

Pěkné odpoledne sestry a bratři!

 

Rád bych z toho místo poděkoval, že k vám mohu promluvit jako předseda Mladých křesťanských demokratů, mládežnické organizace KDU-ČSL. Mladí křesťanští demokraté existují od roku 1997, v současné době mají necelých šest stovek členů a vyznačuje se například tím, že jsou místem kde se poprvé potkali lidé jako je Pavel Bělobrádek a Marian Jurečka a další, kteří pak spolu dokázali v KDU- ČSL velké věci.

Naše organizace se snaží přivádět mladé lidi ke křesťansko-demokratické politice. A věřte, že to není v současné době, která klade před mladé lidi spoustu jiných lákadel, vůbec snadné. Ostatně kdyby jste o někom věděli, neváhejte a zamiřte k našemu stánku, který najdete v předsálí.

Vážení delegáti a členové vedení strany využil bych svou zdravici i k apelu na vás, aby jste při svém rozhodování a formování lidovecké politiky nezapomínali na témata týkající se mladých lidí, jako je vysoká nezaměstnanost mezi absolventy vysokých  škol, stále častější odchody mladých lidí za prací do zahraničí a to v klíčových profesích (a volí tak nohama) a především to, co vláda může udělat pro to, aby mladé lidi motivovala k zakládání rodin.

Což je pro naši zemi z dlouhodobého hlediska více než potřebné.

Také bych si přál, aby KDU-ČSL zůstala i nadále autentickou stranou v prosazování křesťansko-demokratických hodnot. Aby kladla v politice důraz na lidskou důstojnost, podporu a ochranu přirozených společenství - rodin. Aby byla rozumně proevropská. A v ekonomické oblasti prosazovala prověřený koncept sociálně tržního hospodářství.

Závěrem mi dovolte říci, že jsem hrdý na to, že tu dnes můžu být s vámi. Být součástí jednoho velkého příběhu křesťanskodemokratické politiky, který se v naší zemi píše už bezmála sto let a dnešním dnem vstupuje do své další etapy.

 

Zdař Bůh!

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM PŘÍSPĚVKŮ

Další blogy

Nosorožčí tragédie

Člověk se nemůže zbavit dojmu, že hledí na jakousi pozapomenutou návštěvu z třetihor....

k ukončení gender studies v Brně

Ukončení samostatného bakalářského oboru gender studies není špatnou...

Řešme konečně bydlení a platy, ne menšiny

Výsledky voleb v České republice komentoval snad už každý. ,,Vítězství oligarchy,...

Dobré rozhodnutí rakouských lidovců

Výsledky rakouských parlamentních voleb musí působit mimořádně...

Lidovci a Starostové - promarněná šance?

Během posledních šesti měsíců jsme byli svědky obtížného vzniku koalice mezi...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!