Zdravice sjezdu KDU-ČSL ve Zlíně

25.05.2015 | autor: Jan Málek

Pěkné odpoledne sestry a bratři!

 

Rád bych z toho místo poděkoval, že k vám mohu promluvit jako předseda Mladých křesťanských demokratů, mládežnické organizace KDU-ČSL. Mladí křesťanští demokraté existují od roku 1997, v současné době mají necelých šest stovek členů a vyznačuje se například tím, že jsou místem kde se poprvé potkali lidé jako je Pavel Bělobrádek a Marian Jurečka a další, kteří pak spolu dokázali v KDU- ČSL velké věci.

Naše organizace se snaží přivádět mladé lidi ke křesťansko-demokratické politice. A věřte, že to není v současné době, která klade před mladé lidi spoustu jiných lákadel, vůbec snadné. Ostatně kdyby jste o někom věděli, neváhejte a zamiřte k našemu stánku, který najdete v předsálí.

Vážení delegáti a členové vedení strany využil bych svou zdravici i k apelu na vás, aby jste při svém rozhodování a formování lidovecké politiky nezapomínali na témata týkající se mladých lidí, jako je vysoká nezaměstnanost mezi absolventy vysokých  škol, stále častější odchody mladých lidí za prací do zahraničí a to v klíčových profesích (a volí tak nohama) a především to, co vláda může udělat pro to, aby mladé lidi motivovala k zakládání rodin.

Což je pro naši zemi z dlouhodobého hlediska více než potřebné.

Také bych si přál, aby KDU-ČSL zůstala i nadále autentickou stranou v prosazování křesťansko-demokratických hodnot. Aby kladla v politice důraz na lidskou důstojnost, podporu a ochranu přirozených společenství - rodin. Aby byla rozumně proevropská. A v ekonomické oblasti prosazovala prověřený koncept sociálně tržního hospodářství.

Závěrem mi dovolte říci, že jsem hrdý na to, že tu dnes můžu být s vámi. Být součástí jednoho velkého příběhu křesťanskodemokratické politiky, který se v naší zemi píše už bezmála sto let a dnešním dnem vstupuje do své další etapy.

 

Zdař Bůh!

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM PŘÍSPĚVKŮ

Další blogy

Neničme ŘOPíky, neničme historii

Parta ,,umělců" z Moravy dostala báječný nápad. Uříznout kus...

Sprejerství aneb Do klády s nimi

Proč mají někteří mladí tak velkou touhu čmárat jiným lidem po barácích...

Squatting? Děkuji, nechci.

Autonomní centrum Klinika na Žižkově už je od prosince 2014 okupováno politickými aktivisty,...

Rodinná politika v ČR pohledem exekutivy a soudní moci

Vážené poslankyně, vážení hosté, děkuji jménem Mladých...

Proč netruchlit nad výsledky amerických voleb.

V měřítku posledních desetiletí se jen malá část důležitých...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!