Konference v Senátu

01.11.2018 | autor: Administrátor

V pátek 19. října 2018 proběhla v Senátu PČR konference na téma 100 let republiky: co nám dala a vzala? Jaká je vize ČR v Evropě.

Konference se konala v poklidné atmosféře jednacího sálu, v témže místě, kde senátoři jednají o zákonech. O historii a vzniku Československa diskutovali prof. Ivan Šedivý z Filosofické fakulty UK a Roman Joch z Občanského institutu. Nedílnou součástí bylo připomenutí opomíjených fakt a událostí z prvorepublikového vývoje. Další část konference se nazývala „Pohled mladých aneb Jak vnímáme svět?“, jednalo se diskuzi mezi zástupci mládežnických organizací. Diskuze se zúčastnil Milan Vyskočil (Mladí konzervativci), Kryštof Kothbauer (Toptým), Radek Hlaváček (Mladí sociální demokraté), MKD zde reprezentoval Jan Gregor. O moderování a řádný průběh debaty se postarala Denisa Morgensteinová, mluvčí KDU-ČSL. I přestože diskutující hájí různé myšlenkové proudy, byla debata pokojná, v mnohých otázkách se diskutující i shodli.

Dále na programu byla debata s názvem Vize české demokracie v Evropě, té se zúčastnili poslanci Marek Výborný (KDU-ČSL) a Jan Lipavský (Piráti), dotazy pokládala Lenka Zlámalová, analytička Echo24. Nakonec se do debaty mohli přidat i zástupci z řad obecenstva. Poslanci zde mluvili především o vzdělávání, EU, NATO a rozvoji ČR.

Nakonec následovalo vystoupení studentského smyčcového kvarteta, které bylo symbolicky zahájeno státní hymnou ČSR. Hudba nás provázela po celý zbytek večera, tvořila skvělou kulisu k závěrečnému rautu. Toto prostředí bylo vhodné pro nejrůznější dialogy mezi lidmi.

Akce nebyla pouze oslavou 100. výročí republiky, ale také 20. výročí Mladých křesťanských demokratů. Celé akce se zúčastnilo přes osmdesát lidí, akci můžeme prohlásit za vydařenou.

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM PŘÍSPĚVKŮ

Další blogy

O toleranci a pokrytectví

Každá doba se něčím vyznačuje. Tu bojem za svobodu, tu bojem za dělnickou třídu a v...

Evropské elity selhávají

Jak je možné, že se v politice řeší věci, které...

Co děti, mají si kde hrát?

Katapulti před lety vytvořili skvostnou píseň, kde se bojí o budoucnost dětí...a co děti,...

Radosti a strasti turismu v Praze

Být turisticky atraktivní lokalitou...to je sen většiny českých měst. A Praze se to povedlo....

Blíží se komunální volby, zapojte se!

Již na podzim, 5. a 6. října nás čekají komunální volby. Volby, ve kterých si...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!