Zdravice sjezdu KDU-ČSL v Praze

08.06.2017 | autor: Tajemník

Vážené sestry a bratři,

Rád bych vám z tohoto místa poděkoval, že k vám mohu promluvit jako místopředseda Mladých křesťanských demokratů, mládežnické organizace KDU-ČSL. Stojím tu jako zástupce našeho předsedy Jana Gregora, který se bohužel ze zdravotních důvodů nemůže tohoto sjezdu zúčastnit. Naše mládežnická organizace existuje od roku 1997 a jsme platformou, která spojuje tradici s mládím plným energie. Jsme místem, kde působili lidé jako předseda Pavel Bělobrádek, Marian Jurečka a další, kteří pak spolu dokázali v KDU-ČSL velké věci. Jsme mladí lidé - studenti práv, ekonomie, biologie a mnoha dalších oborů - a jsme připraveni plně pomoci mateřské straně v naplnění jejích vizí. Vzadu máme stánek s malým občerstvením, kde vám Vavřinec nabídne svatovavřinecké víno, tak se stavte si s námi popovídat.

Milé sestry a bratři, delegáti rozhodli o koalici se starosty a já bych rád naší mateřské organizaci pogratuloval k tomu, že se rozhodla pro tuto cestu, cestu silné vize a velkého cíle, který je spojen s vytvořením třetí síly na české politické scéně. Také bych rád pogratuloval Pavlu Bělobrádkovi k jeho opětovnému zvolení předsedou KDU-ČSL.

Je však nutné říct jednu věc, a sice je zcela zásadní, aby všichni členové jednotně stáli za rozhodnutím, které jste dnes tady učinili a tuto koalici nerozvraceli, ať už zevnitř nebo zvenčí. Taková situace by totiž byla přímou pastvou protivníkům nově vzniklé koalici, a myslím, že by se proti něčemu takovému obtížně bránilo.

Milé sestry a bratři, já vám za všechny členy MKD přeji podobně silně, jako si přeji, aby došlo ke znovusjednocení mládežnických organizací Mladých křesťanských demokratů a Mladých lidovců, jejichž předseda zde také před chvílí vystoupil, tedy mládežnických organizací, mezi kterými není žádný hodnotový rozdíl, aby vaše dnešní rozhodnutí byla ta správná a aby nadcházející předsednictvo a správní orgány byly ty nejlepší, jaké KDU-ČSL, naše mateřská organizace, může mít.

Děkuji vám za pozornost

Josef Švéda

Autor je celostátní místopřeseda a předseda krajské organizace Praha, student Národohospodářské fakulty na V3E.

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM PŘÍSPĚVKŮ

Další blogy

Co děti, mají si kde hrát?

Katapulti před lety vytvořili skvostnou píseň, kde se bojí o budoucnost dětí...a co děti,...

Radosti a strasti turismu v Praze

Být turisticky atraktivní lokalitou...to je sen většiny českých měst. A Praze se to povedlo....

Blíží se komunální volby, zapojte se!

Již na podzim, 5. a 6. října nás čekají komunální volby. Volby, ve kterých si...

Nosorožčí tragédie

Člověk se nemůže zbavit dojmu, že hledí na jakousi pozapomenutou návštěvu z třetihor....

k ukončení gender studies v Brně

Ukončení samostatného bakalářského oboru gender studies není špatnou...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!