Zdravice sjezdu KDU-ČSL v Praze

08.06.2017 | autor: Tajemník

Vážené sestry a bratři,

Rád bych vám z tohoto místa poděkoval, že k vám mohu promluvit jako místopředseda Mladých křesťanských demokratů, mládežnické organizace KDU-ČSL. Stojím tu jako zástupce našeho předsedy Jana Gregora, který se bohužel ze zdravotních důvodů nemůže tohoto sjezdu zúčastnit. Naše mládežnická organizace existuje od roku 1997 a jsme platformou, která spojuje tradici s mládím plným energie. Jsme místem, kde působili lidé jako předseda Pavel Bělobrádek, Marian Jurečka a další, kteří pak spolu dokázali v KDU-ČSL velké věci. Jsme mladí lidé - studenti práv, ekonomie, biologie a mnoha dalších oborů - a jsme připraveni plně pomoci mateřské straně v naplnění jejích vizí. Vzadu máme stánek s malým občerstvením, kde vám Vavřinec nabídne svatovavřinecké víno, tak se stavte si s námi popovídat.

Milé sestry a bratři, delegáti rozhodli o koalici se starosty a já bych rád naší mateřské organizaci pogratuloval k tomu, že se rozhodla pro tuto cestu, cestu silné vize a velkého cíle, který je spojen s vytvořením třetí síly na české politické scéně. Také bych rád pogratuloval Pavlu Bělobrádkovi k jeho opětovnému zvolení předsedou KDU-ČSL.

Je však nutné říct jednu věc, a sice je zcela zásadní, aby všichni členové jednotně stáli za rozhodnutím, které jste dnes tady učinili a tuto koalici nerozvraceli, ať už zevnitř nebo zvenčí. Taková situace by totiž byla přímou pastvou protivníkům nově vzniklé koalici, a myslím, že by se proti něčemu takovému obtížně bránilo.

Milé sestry a bratři, já vám za všechny členy MKD přeji podobně silně, jako si přeji, aby došlo ke znovusjednocení mládežnických organizací Mladých křesťanských demokratů a Mladých lidovců, jejichž předseda zde také před chvílí vystoupil, tedy mládežnických organizací, mezi kterými není žádný hodnotový rozdíl, aby vaše dnešní rozhodnutí byla ta správná a aby nadcházející předsednictvo a správní orgány byly ty nejlepší, jaké KDU-ČSL, naše mateřská organizace, může mít.

Děkuji vám za pozornost

Josef Švéda

Autor je celostátní místopřeseda a předseda krajské organizace Praha, student Národohospodářské fakulty na V3E.

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM PŘÍSPĚVKŮ

Další blogy

Zbytečný festival

Snáď prvý raz sa obe strany "konfliktu" zhodnú na názve akcie...

Co přinesla vládní krize

V květnu jsme byli svědky půtky, která se strhla mezi vládními stranami kvůli...

Teror a slepota - kdy Evropa prohlédne?

První známější útoky např. v Paříži šokovaly Evropu. Teď už...

Kde jsou řeči o extrémismu?

Blíží se britské parlamentní volby. Po zkušenostech z Rakouska, Nizozemska,...

Neničme ŘOPíky, neničme historii

Parta ,,umělců" z Moravy dostala báječný nápad. Uříznout kus...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!