Zdravice sjezdu KDU-ČSL v Praze

08.06.2017 | autor: Tajemník

Vážené sestry a bratři,

Rád bych vám z tohoto místa poděkoval, že k vám mohu promluvit jako místopředseda Mladých křesťanských demokratů, mládežnické organizace KDU-ČSL. Stojím tu jako zástupce našeho předsedy Jana Gregora, který se bohužel ze zdravotních důvodů nemůže tohoto sjezdu zúčastnit. Naše mládežnická organizace existuje od roku 1997 a jsme platformou, která spojuje tradici s mládím plným energie. Jsme místem, kde působili lidé jako předseda Pavel Bělobrádek, Marian Jurečka a další, kteří pak spolu dokázali v KDU-ČSL velké věci. Jsme mladí lidé - studenti práv, ekonomie, biologie a mnoha dalších oborů - a jsme připraveni plně pomoci mateřské straně v naplnění jejích vizí. Vzadu máme stánek s malým občerstvením, kde vám Vavřinec nabídne svatovavřinecké víno, tak se stavte si s námi popovídat.

Milé sestry a bratři, delegáti rozhodli o koalici se starosty a já bych rád naší mateřské organizaci pogratuloval k tomu, že se rozhodla pro tuto cestu, cestu silné vize a velkého cíle, který je spojen s vytvořením třetí síly na české politické scéně. Také bych rád pogratuloval Pavlu Bělobrádkovi k jeho opětovnému zvolení předsedou KDU-ČSL.

Je však nutné říct jednu věc, a sice je zcela zásadní, aby všichni členové jednotně stáli za rozhodnutím, které jste dnes tady učinili a tuto koalici nerozvraceli, ať už zevnitř nebo zvenčí. Taková situace by totiž byla přímou pastvou protivníkům nově vzniklé koalici, a myslím, že by se proti něčemu takovému obtížně bránilo.

Milé sestry a bratři, já vám za všechny členy MKD přeji podobně silně, jako si přeji, aby došlo ke znovusjednocení mládežnických organizací Mladých křesťanských demokratů a Mladých lidovců, jejichž předseda zde také před chvílí vystoupil, tedy mládežnických organizací, mezi kterými není žádný hodnotový rozdíl, aby vaše dnešní rozhodnutí byla ta správná a aby nadcházející předsednictvo a správní orgány byly ty nejlepší, jaké KDU-ČSL, naše mateřská organizace, může mít.

Děkuji vám za pozornost

Josef Švéda

Autor je celostátní místopřeseda a předseda krajské organizace Praha, student Národohospodářské fakulty na V3E.

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM PŘÍSPĚVKŮ

Další blogy

Radosti a strasti turismu v Praze

Být turisticky atraktivní lokalitou...to je sen většiny českých měst. A Praze se to povedlo....

Blíží se komunální volby, zapojte se!

Již na podzim, 5. a 6. října nás čekají komunální volby. Volby, ve kterých si...

Nosorožčí tragédie

Člověk se nemůže zbavit dojmu, že hledí na jakousi pozapomenutou návštěvu z třetihor....

k ukončení gender studies v Brně

Ukončení samostatného bakalářského oboru gender studies není špatnou...

Řešme konečně bydlení a platy, ne menšiny

Výsledky voleb v České republice komentoval snad už každý. ,,Vítězství oligarchy,...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!