Stanovisko MKD k přílivu uprchlíku do EU

21.06.2015 | autor: Administrátor

Celostátní výbor MKD schválil na svém zasedání dne 21. června 2015 v Brně následující stanovisko k uprchlické krizi v EU:

Mladí křesťanští demokraté chápou obavy obyvatel České republiky z přílivu uprchlíků z kulturně odlišných oblastí. Odmítame však celospolečenskou hysterii a desinterpretaci, které se v posledních týdnech objevily v souvislosti s možnými kvótami na přerozdělení uprchlíků z Řecka a Itálie. Počet uprchlíků, který je vyčleněn pro ČR (cca 1 300 v průběhu dvou let), považujeme za zvládnutelný ze strany českých migračních orgánů a domníváme se, že by nijak neohrozil fungování české společnosti.

Mladí křesťanští demokraté odmítají návrh Evropské komise, který obsahuje povinné kvóty pro přijímání uprchlíků členskými zeměmi EU.  Solidaritu mezi státy nelze vynutit, proto by mělo být případné přemístění uprchlíků mezi státy založeno pouze na bázi dobrovolnosti. Každý stát EU musí mít právo si vybrat, které uprchlíky přijme na své území.

Mladí křesťanští demokraté  se rovněž staví proti jakémukoliv přijímaní dalších uprchlíků do členských zemí EU, ať už se jedná o Itálii, Maďarsko, Francii, Španělsko, či Řecko.

Ekonomickou imigraci stovek tisíc uprchlíků ročně považujeme za bezpečnostní riziko pro celou EU, a jediné řešení vidíme ve striktním vracení ekonomických imigrantů do jejich zemí původu. Přerozdělení 40 000 žadatelů o azyl z Řecka a Itálie je pouze prázdným gestem, které neřeší příčiny problému a vede pouze k podpoře radikálně proticizineckých a potažmo i protievropských nálad. Evropa tímto krokem ustupuje vydírání zločineckých gangů, kteří organizují masové přesuny uprchlíků a na celé situaci výrazně profitují.

 

 

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ

Další články:

Máme nového místopředsedu

O víkendu jsme si zvolili nového místopředsedu!

MKD na sjezdu KDU-ČSL

Ve dnech 29. – 30. března 2019 proběhl v areálu výstaviště v Brně...

MKD má nová loga

Mladí křesťanští demokraté za sebou mají již 20 let existence, a proto jsme se...

Přejeme požehnané Vánoce

Staronové vedení ve Středočeském kraji

Středočeská organizace má nové vedení! ⬇️ Na včerejším...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!