MKD podporují obnovu Mariánského sloupu

24.05.2015 | autor: Jan Gregor

MKD oceňuje radní hl. města Prahy podporující obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí

Usnesení pražských Mladých křesťanských demokratů:

 

Pražští Mladí křesťanští demokraté oceňují odvahu radních hl. m. Prahy Jana Wolfa a Jany Plamínkové, kteří se jako jediní zasazovali svým hlasováním o obnovení Mariánského sloupu v Praze oproti většinovému názoru radních, jejichž hlasování bylo motivováno nízkými populistickými pudy a dezinterpretací historie. Výsledek hlasování považujeme za nedůstojný.

Oceňujeme proto dlouhodobý zájem radního Jana Wolfa o obnovení Mariánského sloupu. Zároveň jasně podporujeme obnovu Mariánského sloupu, který byl na Staroměstském náměstí vztyčen jako symbol vděčnosti za uchránění Prahy před hrůzami válečného vpádu švédské armády v době třicetileté války. Obnovením sloupu chceme navázat na období klidu v letech 1915-18, kdy ve vzájemné harmonii Staroměstskému náměstí vévodil Mariánský sloup společně s pomníkem Jana Husa, a to do doby, než byl tento klid přerušen bezprecedentním protiprávním činem, jehož výsledkem bylo stržení Mariánského sloupu zfanatizovaným davem podporovaným Českou stranou národně sociální a Československou sociálně demokratickou stranou dělnickou. Dále pražští Mladí křesťanští demokraté upozorňují na fakt, že tento fanatický dav po stržení sloupu chtěl pokračovat ve své vandalismu zničením soch na Karlově mostě, kam také zamířil, avšak zde byl zastaven vojskem.

Proto si vážíme konzistentního postoje radních, kteří na rozdíl od většiny kolegů z Rady hl. města Prahy, respektují kulturní dědictví této země a ctí právní stát.

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ

Další články:

Máme nového místopředsedu

O víkendu jsme si zvolili nového místopředsedu!

MKD na sjezdu KDU-ČSL

Ve dnech 29. – 30. března 2019 proběhl v areálu výstaviště v Brně...

MKD má nová loga

Mladí křesťanští demokraté za sebou mají již 20 let existence, a proto jsme se...

Přejeme požehnané Vánoce

Staronové vedení ve Středočeském kraji

Středočeská organizace má nové vedení! ⬇️ Na včerejším...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!