Konference v Senátu

01.11.2018 | autor: Administrátor

V pátek 19. října 2018 proběhla v Senátu PČR konference na téma 100 let republiky: co nám dala a vzala? Jaká je vize ČR v Evropě.

Konference se konala v poklidné atmosféře jednacího sálu, v témže místě, kde senátoři jednají o zákonech. O historii a vzniku Československa diskutovali prof. Ivan Šedivý z Filosofické fakulty UK a Roman Joch z Občanského institutu. Nedílnou součástí bylo připomenutí opomíjených fakt a událostí z prvorepublikového vývoje. Další část konference se nazývala „Pohled mladých aneb Jak vnímáme svět?“, jednalo se diskuzi mezi zástupci mládežnických organizací. Diskuze se zúčastnil Milan Vyskočil (Mladí konzervativci), Kryštof Kothbauer (Toptým), Radek Hlaváček (Mladí sociální demokraté), MKD zde reprezentoval Jan Gregor. O moderování a řádný průběh debaty se postarala Denisa Morgensteinová, mluvčí KDU-ČSL. I přestože diskutující hájí různé myšlenkové proudy, byla debata pokojná, v mnohých otázkách se diskutující i shodli.

Dále na programu byla debata s názvem Vize české demokracie v Evropě, té se zúčastnili poslanci Marek Výborný (KDU-ČSL) a Jan Lipavský (Piráti), dotazy pokládala Lenka Zlámalová, analytička Echo24. Nakonec se do debaty mohli přidat i zástupci z řad obecenstva. Poslanci zde mluvili především o vzdělávání, EU, NATO a rozvoji ČR.

Nakonec následovalo vystoupení studentského smyčcového kvarteta, které bylo symbolicky zahájeno státní hymnou ČSR. Hudba nás provázela po celý zbytek večera, tvořila skvělou kulisu k závěrečnému rautu. Toto prostředí bylo vhodné pro nejrůznější dialogy mezi lidmi.

Akce nebyla pouze oslavou 100. výročí republiky, ale také 20. výročí Mladých křesťanských demokratů. Celé akce se zúčastnilo přes osmdesát lidí, akci můžeme prohlásit za vydařenou.

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ

Další články:

Ohlédnutí za historicky prvním on-line YEPPem

Jak je pro mladou generaci typické svižně reagovat na nové trendy, 18. dubna proběhlo historicky...

Máme nového místopředsedu

O víkendu jsme si zvolili nového místopředsedu!

MKD na sjezdu KDU-ČSL

Ve dnech 29. – 30. března 2019 proběhl v areálu výstaviště v Brně...

MKD má nová loga

Mladí křesťanští demokraté za sebou mají již 20 let existence, a proto jsme se...

Přejeme požehnané Vánoce


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!