Setkání MKD s mladými z PiS

28.09.2017 | autor: Administrátor

Naše organizace Mladí křesťanští demokraté dostala možnost se setkat s přáteli z mládeže strany Právy i spravedlnosti. Rád bych proto přiblížil, jaký byl ve stručnosti program setkání. 

Protože jsme přijeli kolem 9 hodiny večer, tak byl čas jen na přivítání s polskými mládežníky. Po přivítání následovala neformální a velmi příjemná večeře, kde jsme se s mým českým kolegou z mladých konzervativců vzájemně poznávali a mluvili jsme jak o životě obecně, tak také o politické situaci v obou našich zemích. Protože jsme skončili velmi pozdě, byl čas akorát na to jít na spát.

Sobota byla ,,pracovní den“. Měli jsme v plánu tři zajímavé besedy.

První beseda byla s vládním koordinátorem polské vlády pro surovinovou politiku Polské republiky, ve které jsme se bavily o energetické a surovinové politice Polska a o Polské energetické soběstačnosti. Bylo to velmi zajímavé.

Druhá beseda byla s poslancem Polského Sejmu p. Babiakem, který nám nejprve představil svojí práci, a poté jsme měli možnost s ním besedovat. Hlavním obsahem besedy bylo dění v Evropské unii. Řešila se problematika migrační krize, tzn. migrační kvóty na uprchlíky a přístup zemí Visegradu ke kvótám. Dále se řešilo hegemonické postavení Německa a Francie v EU.

Třetí beseda byla o vzájemném vztahu Poláků a Čechů. Besedovali jsme o tom, jak nás vidí Poláci, a jak my vidíme Poláky. Beseda byla mimo jiné i o české literatuře.

Po skončení hlavní části programu nás naši přátelé vzali na prohlídku města, a poté na neformální večeři, kde jsme se bavili o všem možném.

V neděli před odjezdem nás naši kolegové vzali na prohlídku města. Navštívili jsme Sky Tower, kde je nejrychlejší výtah v Polsku, a také jsme navštívili Národní muzeum.

Cestu za našimi polskými přáteli hodnotím jako velmi přínosnou, a těším se s nimi na další setkání, tentokrát v Praze.

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ

Další články:

Přejeme požehnané Vánoce

Staronové vedení ve Středočeském kraji

Středočeská organizace má nové vedení! ⬇️ Na včerejším...

Konference v Senátu

V pátek 19. října 2018 proběhla v Senátu PČR konference na téma 100 let...

Nové vedení MKD

Mladí křesťanští demokraté maj nové vedení! Zvolili si ho v sobotu 20....

Požehnané Velikonoce!

Přejeme Vám požehnané prožití Velikonoc plných radosti z Kristova...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!