MKD prosadili rezoluci k Nord Stream II

07.07.2016 | autor: Josef Švéda

Ve dnech 19.-.22. května proběhlo další setkání mládeže EPP v Bukurešti. Pro MKD to bylo určitým způsobem zásadní setkání, jelikož jsme poprvé přednášeli plénu návrh vlastní rezoluce, a to velmi zásadní pro evropské společenství. Vždyť jde o volání po zastavení přípravy stavby Nord Stream II, kterou společně připravuje Gasprom s německými plynárnami. Tato stavba je pro Evropu důkazem, že nakonec i Němci nehodlají podřídit své národní zájmy celku, ačkoliv to často požadují po jiných. Nord Stream je ryze politický projekt, který nevede k ničemu jinému, než obětování Ukrajiny a zničení investic do plynových přístavů na severu Polska. K našemu návrhu se připojili i ukrajinské organizace a společně jsme docílili naprosté shody v plénu, pouze rakouská ÖVP měla mírné pochybnosti. Junge Union návrh podpořila.

Další aktivita MKD v YEPPu se týká hledání nových možností pro fungování organizace. Naši delegáti navrhli rozpracování nového plánu aktivit YEPPu, aby přinášela svým členům více možností účasti a výhod a byla též více slyšet v Bruselu. Proto je i nyní důležité být v užším kontaktu s našimi europoslanci a apelujeme i na ostatní evropské organizace následovat tento kurs.

Následující setkání mládežnických organizací pod Evropskou stranou lidovou se uskuteční ve Vídni, a to v říjnu tohoto roku. Věříme, že i toto setkání se ponese v duchu snahy o pochopení a dobré diskuse mezi všemi evropskými organizacemi, jako tomu bylo doposud.

 

Josef Švéda,

předseda MKD Praha

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ

Další články:

Požehnané Velikonoce!

Přejeme Vám požehnané prožití Velikonoc plných radosti z Kristova...

Usnesení celostátního výboru k pozemkové reformě v JAR

Usnesení celostátního výboru k pozemkové reformě v JAR Za jeden z...

Nové vedení také v Praze

Na krajském shromáždění MKD Praha, které proběhlo 13. února, byl zvolen předsedou...

Nové vedení v Pardubickém kraji

V sobotu 10. února proběhlo krajské shromáždění MKD Pardubického kraje v Chrudimi. Na...

Beseda v Pardubicích

V pátek proběhla vydařená debata na téma "Jak vnímají mladí lidé...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!