MKD prosadili rezoluci k Nord Stream II

07.07.2016 | autor: Josef Švéda

Ve dnech 19.-.22. května proběhlo další setkání mládeže EPP v Bukurešti. Pro MKD to bylo určitým způsobem zásadní setkání, jelikož jsme poprvé přednášeli plénu návrh vlastní rezoluce, a to velmi zásadní pro evropské společenství. Vždyť jde o volání po zastavení přípravy stavby Nord Stream II, kterou společně připravuje Gasprom s německými plynárnami. Tato stavba je pro Evropu důkazem, že nakonec i Němci nehodlají podřídit své národní zájmy celku, ačkoliv to často požadují po jiných. Nord Stream je ryze politický projekt, který nevede k ničemu jinému, než obětování Ukrajiny a zničení investic do plynových přístavů na severu Polska. K našemu návrhu se připojili i ukrajinské organizace a společně jsme docílili naprosté shody v plénu, pouze rakouská ÖVP měla mírné pochybnosti. Junge Union návrh podpořila.

Další aktivita MKD v YEPPu se týká hledání nových možností pro fungování organizace. Naši delegáti navrhli rozpracování nového plánu aktivit YEPPu, aby přinášela svým členům více možností účasti a výhod a byla též více slyšet v Bruselu. Proto je i nyní důležité být v užším kontaktu s našimi europoslanci a apelujeme i na ostatní evropské organizace následovat tento kurs.

Následující setkání mládežnických organizací pod Evropskou stranou lidovou se uskuteční ve Vídni, a to v říjnu tohoto roku. Věříme, že i toto setkání se ponese v duchu snahy o pochopení a dobré diskuse mezi všemi evropskými organizacemi, jako tomu bylo doposud.

 

Josef Švéda,

předseda MKD Praha

Sdílet


ZPĚT NA SEZNAM ČLÁNKŮ

Další články:

V prvním kole prezidentských voleb podporujeme Pavla Fischera a Mirka Topolánka

Dnes a zítra budou probíhat prezidentské volby. Po dlouhé debatě jsme dospěli k názoru,...

PF 2018

Přejeme Vám požehnan prožití svátků vánočních se svými blízkými...

Místopředseda Benjamin Činčila v pořadu Máte slovo

Ve čtvrtek 7. prosince proběhl další díl diskuzního pořadu Máte slovo s Michaelou...

Sjezd rakouské Junge ÖVP s účastí MKD

Politika Sebastiana Kurze je nám velmi blízká, a tak se naši dva zástupci...

MKD na politické akademii zástupců mládeží V4

Dva zástupci Mladých křesťanský demokratů, Vojtěch Marek a Saskie...


Naši partneři:

Už více než 20 let spojujeme mladé!